Hakkımızda

Matematik kursu ile öğrenciler matematik dersinde başarılı olmayı hedeflemektedir. Tyt Matematik Kursu ile matematik dersi diğer derslere nazaran öğrencilerin çoğu tarafından daha zor anlaşılan bir derstir. Her yıl yapılan üniversite giriş sınavlarında sınava giren öğrencilerin yarısına yakını Matematik soruları arasından tek bir soru bile doğru cevaplayamamaktadır. Verilere baktığımız zaman öğrencilerin sınavlarda başarılı olabilmesi adına matematik dersini yapabilmeleri gerekmektedir. Ayrıca Lgs Matematik Kursu ile öğrenilen matematik dersinin diğer sayısal derslerle olan bağlantısı açısından da öğrenciler adına önemli bir derstir. Sayısal bölümündeki bir öğrenci Matematik dersinde başarısız olduğunda Fizik, Kimya ve Geometri derslerinde de başarısız olabilmektedir. Ya da tam tersi şekilde Matematik dersinde başarılı olan bir öğrencinin diğer sayısal derslerinin notlarında da bir yükselme görülebilmektedir. Fizik, Kimya ve Geometri derslerindeki pek çok konu Matematik yeteneği, denklem çözme becerisi ve aritmetik işlemleri iyi yapabilmeyle direkt olarak bağlantılı konulardır. Bu anlamda Matematik dersi sayısal alandaki diğer derslerin tabanını oluşturur demek yanlış olmayacaktır.

matematikkursu.com sitemiz Türkiye Geneli Matematik branşında kurs ve özel ders almak isteyen kişiler ile matematik branşında uzmanlaşmış özel ders veren eğitimci öğretmenleri doğrudan bir araya getirme amacıyla kurulmuştur.

Türkiye’nin bütün illerinde ve ilçelerinde hizmet veren projemizde dilediğiniz gibi kursunuzu tanıtabilir, profil oluşturabilir ve özel ders verebilirsiniz. Projemiz Türkiye’de ilk defa matematik öğretmenlerinin veya eğitmenlerin kurslarını tanıttıkları videoları yüklemesiyle dikkat çekmektedir. Kursumuza kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin kurumunu daha iyi tanıyıp karar vermeleri hızlanmaktadır. Aynı zamanda konuma göre en yakın öğretmenlere ulaşmak sitemizin diğer önemli bir özelliğidir. Bu özellik sayesinde ders almak isteyenler, konumlarına en yakın öğretmenlere ulaşabilir ve onlardan ders alabilirler.

Matematik Kursu ve Kurslarını tanıtmak isteyen kurumlar, sisteme üye olup kurumlarını tanıtmamızı talep edebilirler. Kurslarımızdan yararlanmak isteyen öğrenciler konumuna en yakın kurslara ulaşarak kurs ve özel ders almak istediği öğretmeni seçip, “Ders Talebinde Bulun” kısmından doğrudan kendisiyle iletişime geçebilirler.

Saygı ve sevgilerimizle.